Nüüdsest saab paindliku elektritarbimisega raha teenida!

Elektri paindlik tarbimine on lihtsaim viis säästa oma elektriarvelt. Kas aga teadsid, et sellega on võimalik ka reaalselt raha teenida? Vaatame lähemalt, kuidas see töötab ning mis selleks tegema peab.

Mis tähendab paindlik tarbimine?

Paindlik tarbimine tähendab Sinu võimekust lühiajaliselt oma elektritarbimist muuta vastavalt vajadusele. Selleks kasutatakse enamasti elektriseadmeid, mida on võimalik kas alla või üles koormata ilma, et see kahjustaks seadet ja Sinu igapäevast tööd. Kui näiteks lampide hämardamist on kohe märgata, siis erinevate elektriliste pumpade, külmakompressorite, soojuspumpade, konditsioneeride ja soojustussüsteemide ajutist seisakut ei märka keegi.

Miks on paindliku tarbimist vaja?

Paindlik elektritarbimine on riikliku tähtsusega teenus, mida tellib võrguoperaator, ehk Elering. Seda teenust kutsutakse elektriturul mFRR’ks (manual Frequency Restoration Reserve).

Teenus on tõhus vahend elektrivõrgu stabiilsuse ja tõhususe tagamiseks. Kui võrguoperaatoril on vaja tasakaalustada elektrivõrku varieeruva elektritarbimise ja -tootmise tõttu, saab ta paluda osalevatel tarbijatel vähendada või suurendada oma elektritarbimist teatud ajavahemiku jooksul.

Paindlik tarbimine annab mitmeid eeliseid

Tarbijad, kes osalevad mFRR teenuses, võivad teenida raha, pakkudes oma elektritarbimist paindlikkuse allikana võrguoperaatorile. Vastavalt sellele, kui palju varureservi suudad pakkuda ja kui kaua teenuses osaled, kompenseeritakse Sind vastava tasuga. Oluline on märkida, et kompenseeritavad elektrihinnad on märkimisväärselt kõrgemad kui Nord Pooli omad.

Lisaks aitad oma paindliku tarbimisega vähendada fossiilkütusel töötavate elektrijaamade kasutamist, mis on kallid ja saastavad ning mida kasutatakse tiputarbimiste katmiseks. Iga balansseeritud megavatt-tund vähendab ligikaudu 0,5 tonni CO2 emissiooni, aidates sellega kaasa keskkonnakaitsele.

Mida pead järgmiseks tegema

Tänu koostööle Baltimaade suurima paindlikkustarkvara pakkujaga Fusebox on Qilowatti klientidel nüüdsest võimalik ühineda balansseerimisturuga.  

Programmiga ühinemiseks ja tulu teenimiseks tuleb osta elektrienergiat mõõtev seade, see külge ühendada elektriseadmele ning sõlmida leping.